You are currently viewing Jak usunąć lepik z betonu?

Jak usunąć lepik z betonu?

Subit jeszcze dwadzieścia parę lat temu był popularną substancją klejącą. Masowo stosowano go przy układaniu podłóg. Nic dziwnego, że i dziś można w starych domach oraz mieszkaniach go spotkać. Jest to jednak bardzo niebezpieczna substancja, szkodliwa dla człowieka. Jak usunąć lepik z betonu? Jest kilka metod.
Przede wszystkim nie można tego robić samodzielnie. Lepik smołowy jest rakotwórczy. Niepoprawne usunięcie go z podłogi może zaszkodzić. Profesjonalna firma usunie subit szybko, bezpieczne i przede wszystkim skutecznie.

Jak usunąć lepik z betonu? Najlepsza metoda

Specjaliści dysponują odpowiednim sprzętem. Dzięki jego użyciu możliwe jest bezpyłowe usunięcie subitu z podłogi. Szkodliwy lepik nie będzie więc się rozprzestrzeniał po mieszkaniu. Podłoga będzie gotowa do położenia nowych paneli. Firmy usuwające subit często oferują także zrywanie starej wykładziny lub parkietu.

Najlepiej postawić na specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Dzięki temu wiedzą, jak skutecznie pozbyć się lepiku. Mają wypracowane bezpieczne metody. Można też zapoznać się z ich realizacjami. Wtedy zyska się pewność, że ma się do czynienia z profesjonalistami.

Czy to na pewno lepik? Jak go rozpoznać?

Subit jest charakterystyczną substancją. Jest czarny bądź czarno-szary. Intensywnie, ostro pachną. Lepik można dostrzec w szparach między panelami lub parkietem. Jeśli nie masz pewności, czy Twoja podłoga była klejona subitem, pracownicy firm czyszczących pomogą Ci to ustalić. Podpowiedzą też wybór najlepszej metody usuwania kleju.

Potrzebujesz pomocy specjalisty? Napisz do nas.