Lepik spod parkietu nie jest łatwo usunąć. To toksyczna substancja, która niegdyś była bardzo popularna w budownictwie. Przy okazji remontu warto się jej zatem pozbyć spod podłogi. Jak usunąć lepik spod parkietu?

Jak usunąć lepik chemicznie?

Chemiczne sposoby usuwania lepiku polegają na użyciu rozpuszczalnika. Jest to specjalny preparat, który rozpuszcza substancję. Niestety, nie jest to w pełni skuteczny sposób. Po połączeniu lepiku i rozpuszczalnika na powierzchni zostanie lepka powłoka. Jest ją trudno usunąć. Przed położeniem kolejnych desek warto mechanicznie doczyścić powierzchnię.

Jakie są mechaniczne sposoby na usuwanie lepiku spod pakietu?

Skutecznym sposobem na usunięcie lepiku są metody mechaniczne. W tym celu należy posłużyć się specjalnymi maszynami. Zastosowanie ma frezarka do betonu lub szlifierka. Są to specjalistyczne urządzenia o odpowiednich parametrach. Koszt ich zakupu jest dość duży. Dlatego też nie zawsze opłaca się kupować narzędzia, które zostaną wykorzystane tylko raz.

Aby bezpiecznie i skutecznie usunąć lepik spod parkietu, warto wynająć profesjonalną firmę. Specjaliści mają sprawdzone sposoby na pozbycie się tej substancji. Ponadto dysponują sprzętem i środkami chemicznymi, które im to ułatwią. Co najważniejsze, mają doświadczenie w podobnych realizacjach. Czas trwania i cena usługi zależą od wielkości powierzchni do oczyszczenia.

Potrzebujesz pomocy specjalisty? Napisz do nas.