You are currently viewing Jak usunąć subit? Skuteczne i bezpieczne sposoby

Jak usunąć subit? Skuteczne i bezpieczne sposoby

Subit to substancja, która była używana do mocowania parkietu. Niestety, z czasem okazało się, że jest niebezpieczna – rakotwórcza i toksyczna. Pozbycie się jej może okazać się pewnym wyzwaniem. Jak usunąć subit – chemicznie czy mechanicznie?

Jak usunąć subit chemicznie?

Chemiczny sposób na usunięcie subitu to zastosowanie rozpuszczalnika. Ma on za zadanie rozpuścić toksyczną substancję. Jest to rozwiązanie, które ma pewne minusy. Głównym z nich jest powstawanie powłoki na czyszczonej powierzchni. Powłoka ta jest trudna do usunięcia.

Jest to związane z tym, w jaki sposób działa preparat rozpuszczający. Do oczyszczonej w ten sposób powierzchni nie da się przykleić nowych desek. Kolejnym krokiem jest czyszczenie mechaniczne.

Jak pozbyć się subitu mechanicznie?

Metody mechaniczne są skuteczniejszym sposobem na usunięcie subitu z powierzchni. W tym celu należy sięgnąć po specjalistyczne urządzenia. Kosztują one dość dużo. Najczęściej stosowana jest szlifierka oraz frezarka do betonu. Jeżeli usuwanie subitu ma charakter jednorazowy, kupno maszyn jest nieopłacalne. Zdecydowanie lepszą alternatywą jest wynajęcie profesjonalnej firmy. Fachowcy posiadają specjalny sprzęt o odpowiednich parametrach technicznych.

Wynajęcie profesjonalistów to często jedyny skuteczny i bezpieczny sposób na pożegnanie subitu. Specjaliści mają odpowiednią wiedzę, doświadczenie oraz dysponują sprzętem. Czas wykonania usługi zależy głównie od metrażu. Również i koszt uzależniony jest od powierzchni do oczyszczenia.

Potrzebujesz pomocy specjalisty? Napisz do nas.