You are currently viewing Jak usunąć subit z betonu?

Jak usunąć subit z betonu?

Subit był popularną substancją klejącą, stosowaną zwłaszcza przy układaniu podłóg. Praktycznie do końca XX wieku w Polsce nie stosowano innego lepiku. Okazało się jednak, że subit produkowano na bazie smoły. To z kolei sprawia, że jest on niebezpieczny i trujący dla człowieka. 

Niestety, choć dziś już się go nie używa, to w starych mieszkaniach wciąż występuje. Przy remoncie i wymianie podłogi należy się go bezzwłocznie pozbyć. Podpowiadamy, jak usunąć subit z betonu.

Jak rozpoznać subit na betonie?

To dość łatwe. Subit ma charakterystyczny wygląd i zapach. Jest czarny lub czarno-szary. Ma też ostrą, specyficzną woń. By sprawdzić, na czym była klejona podłoga, wystarczy zerknąć w szpary między deseczkami. Nie trzeba więc od razu zrywać całej podłogi.

Jak usunąć subit z betonu? Powierz to zadanie specjalistom

Nie zaleca się samodzielnego pozbywania tej substancji. To z uwagi na jej szkodliwość. Lepiej to zadanie przekazać specjalistycznej firmie.

Pracownicy potrafią pozbyć się subitu z betonu w sposób bezpyłowy. Jest to w pełni bezpieczne. Substancja nie będzie emitowała rakotwórczych i trujących oparów. To pozwoli na oczyszczenie betonu i możliwość położenia nowej podłogi. Dzięki temu mieszkanie będzie znów bezpieczne!

Masz pytania lub wątpliwości? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Podpowiemy, w jaki sposób usunąć subit z betonu.

Profesjonalne firmy, wiedzą jak obchodzić się z subitem i podpowiedzą, jakie rozwiązanie będzie najlepsze. Masz wątpliwości? Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Potrzebujesz pomocy specjalisty? Napisz do nas.