You are currently viewing Jak usunąć subit z betonu?

Jak usunąć subit z betonu?

Subit to materiał, który niegdyś był wykorzystywany do mocowania parkietu. Po latach wyszło na jaw, że jest to substancja toksyczna i rakotwórcza. Niestety, pozbycie się jej nie jest takie łatwe. Jak usunąć subit z betonu skutecznie?

Jak usunąć subit z betonu mechanicznie?

Skuteczne usuwanie subitu to przede wszystkim metody mechaniczne. Konieczne jest zastosowanie specjalnych maszyn. Koszt ich zakupu jest wysoki. Dlatego też zdecydowanie lepiej powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie. Z reguły jest to frezarka do betonu lub szlifierka. Urządzenie musi posiadać odpowiednie parametry techniczne, aby dokładnie oczyścić beton.

Jak usunąć subit chemicznie?

Chemiczne usuwanie subitu to głównie zastosowanie rozpuszczalnika. Jego zadaniem jest rozpuszczenie tej toksycznej substancji. Niestety, rozwiązanie to ma swoje wady. Na powierzchni podłogi powstaje trudna do usunięcia powłoka. Ma to związek z działaniem preparatu rozpuszczającego. Do tak oczyszczonego betonu nie można bezpośrednio przykleić nowych desek. Konieczne jest dalsze wyczyszczenie powierzchni mechanicznie.

Jaki jest najtańszy i najskuteczniejszy sposób na usunięcie subitu? Skorzystanie z usług firmy, która zajmuje się tym profesjonalnie. Fachowcy mają odpowiedni do tego sprzęt, produkty chemiczne oraz doświadczenie. Czas trwania usługi uzależniony jest m.in. od powierzchni parkietu. Cena usługi także zależy od metrażu.  

Potrzebujesz pomocy specjalisty? Napisz do nas.