You are currently viewing Co to jest subit i jak go rozpoznać?

Co to jest subit i jak go rozpoznać?

Subit to lepik asfaltowy. Niemal do końca lat 90 był jedyną na rynku substancją do przyklejania na zimno podłóg drewnianych. Okazało się jednak z czasem, że jest szkodliwy. Obecnie stosowanie takich materiałów w budownictwie jest niedozwolone. Podpowiadamy, co to jest subit. Doradzimy, jak go usunąć z mieszkań, w których wciąż występuje.

Dlaczego nie można go już stosować? Subit emituje szkodliwe związki organiczne. Utrzymują się one w pomieszczeniach przez długi czas. Są zatem zwyczajnie trujące dla ludzi w nich mieszkających.

Co to jest subit i jak go rozpoznać?

Ten klej do podłóg drewnianych był produkowany na bazie smoły. Dzięki temu bardzo łatwo go rozpoznać. Czym się charakteryzuje? Przede wszystkim specyficzną i bardzo ostrą wonią. Ważny jest też kolor — możemy to sprawdzić bez usuwania podłogi. Wystarczy zajrzeć w szczeliny między deseczkami. Widać tam klej w kolorze czarnym lub czarno-szarym? Jeśli tak, mamy do czynienia z subitem.

Jak usunąć subit?

Jeśli podłoga była klejona na subicie, to nie ma żadnych wątpliwości. Wiemy już, co to jest subit, jak bardzo jest szkodliwy. Natychmiast trzeba się go pozbyć. Pomoże w tym specjalistyczna firma, usuwając go chemicznie lub mechanicznie. Nie wolno tego robić samodzielnie. To zbyt niebezpiecznie.

Profesjonalne firmy, wiedzą jak obchodzić się z subitem i podpowiedzą, jakie rozwiązanie będzie najlepsze. Masz wątpliwości? Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Potrzebujesz pomocy specjalisty? Napisz do nas.